Skip to content

Webinar

Ürünümüzün, müşterinin ihtiyacını karşılayıp karşılamadığını görebilmemiz için ürünümüzü gerçek hayatta test etmek, müşterilerden direkt geri bildirim almak gerekir.

Kullanıcı deneyimi odaklı dijital tasarım stüdyosu Sherpa ekibinden Tuğba Erdem ve Alper Gökalp ile birlikte Etkin Ürün Yönetimi için Kullanıcı Deneyimi Araştırması nasıl yapılır konuşacağız.

Konuşmacılar

Tuğba Erdem – UX Strategist

Yıldız Teknik Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama bölümünü birincilikle bitirerek başlayan akademik kariyerine, ODTÜ Sosyoloji bölümünde yüksek lisans ve Hacettepe Sosyoloji bölümünde doktora ile devam etti. Özellikle dijital toplum ve araştırma metodolojilerine olan ilgisi, kullanıcı deneyimi araştırması alanıyla yolunun kesişmesini sağladı. 2019 yılında akademiden uzaklaşıp profesyonel olarak kullanıcı deneyimi alanına adım attı. Stratejik odaklı planlama, davranış bilimleri ve araştırma teknikleri alanlarındaki uzmanlığıyla SHERPA’da, veri ve içgörü temelli kullanıcı deneyimi stratejisi üzerine çalışıyor.

Boş zamanlarında koşu ve alternatif spor dalları ile ilgilenmeyi sevdiği gibi akademik araştırmalarına da devam ediyor.

Alper Gökalp – Head of Strategy & MIS

Alman Lisesi ardından Berlin Teknik Üniversitesi’ndeki eğitimi sırasında Aeria Games Berlin ofisinde dijital dünyaya adımını attı. 2013 yılında Türkiye’ye döndükten sonra bir süre de İstanbul’da ürün müdürü rolü ile sürdürdüğü oyun sektöründeki kariyeri boyunca veri analizi ve kullanıcı deneyimi pratikleri ile beslenen bir ürün yönetim anlayışını benimsedi. 2015 yılından beri SHERPA’da; veri ve içgörü temelli yaklaşım ile e-ticaret, fintech ve IoT gibi farklı sektörlerde yenilikçi ürünler tasarlamak için çalışıyor.

İşten arta kalan zamanlarında müzikle ilgilenmeyi ve seyahat etmeyi seviyor, arabirim ve etkileşim tasarımı konularında değerli bir ilham kaynağı olarak gördüğü video oyunlarını halen yakından takip ediyor.


Önceki Webinarlar

Spotify, Amazon gibi global teknoloji şirketlerinde ürün yöneticisi olmak ne demek? Bu şirketlerde çalışmak için neler gerekir? Spotify’da Kıdemli Ürün Yöneticisi olarak çalışan Buket Baran deneyimlerini bizlerle paylaşıyor. 

Webinar’ın kaydını Üretim Bandı YouTube kanalından izleyebilirsiniz.