Parasut.com ev sahipliğinde, Eran Filiba, Andaç Türkmen ve ender ahmet yurt tarafından iki haftada bir yayınlanan Türkçe podcast. Türkiye ve Dünya’da teknoloji şirketlerinin nasıl ürün ve yazılım geliştirdiklerini öğrenebilmek üzerine her bölüm farklı bir şirketi misafir ediyor, ürün geliştirme süreçlerini anlamaya çalışıyoruz.

#19 JotForm nasıl ürün geliştiriyor?

19. bölümdeki konuğumuz JotForm'un CEO'su Aytekin Tank. 2006'da kurulan JotForm'un bugünlere nasıl geldiğini aşama aşama Aytekin'den dinliyoruz. Büyük releaselerden continuous integration'a geçişlerini, ürün takımı yapısını nasıl oturttuklarını, ürün stratejisini nasıl belirlediklerini detaylı bir şekilde anlattı. Aytekin'in deneyimlerinden biz öğrendik, umarız siz de keyifle dinlersiniz. 

Bu arada, 8 Aralık Cumartesi günü PowerFM'in düzenlediği 1. Power Podcast Festivali'ne hepinizi bekliyoruz. Bizim de aralarında olduğumuz 14 podcast, hikayelerini paylaşacaklar. Podcast sevenlerin kesinlikle katılması gereken bir etkinlik. Kayıt ve program için aşağıdaki linkten bilgi alabilirsiniz. 

1. Power Podcast Festivali’ne buradan kayıt olabilirsiniz.   

Aytekin'in Bölümde Bahsettiği Kaynaklar

1) Eric Ries blog
2) The Lean Startup
3) Peopleware
4) 7 Powers: The Foundations of Business Strategy
5) The Goal

İyi dinlemeler...

#22 Zingat nasıl ürün geliştiriyor?

#18 Jetlink nasıl ürün geliştiriyor?